Led Teknolojisi

Kullanım Alanları

Sinema Salonları,Konferans Salonları,Led Bar,Basamak Aydınlatması,Cadde Sokak,Fabrika (İç – Dış),Hava Alanı,Barlar,Liman,Depolar,Benzin İstasyonları,Halı Sahaları,Tenis Kortları,Basket Sahaları,Marinalar,Billboardlar,Park – Bahçe,Site Otopark,Şantiyeler,Kimya Laboratuarları,Tavuk  Yumurta Üretim Çiftlikleri,Hangar,Depo

Soğutucu Nedir?

Her türlü soğutucunun amacı aynıdır, istenilen bir yerdeki ısı birikmesini önlemek, sıcaklığın artmasına izin vermemek. Orada biriken ısıyı hemen çevreye yaymaktır. Elektronikte kullanılan silisyum kökenli malzemelerin yarı iletken kısımları 200C‘de bozulur bu nedenle yonga üzerinde biriken ısının hemen dışarı atılmasını sağlamak üzere malzemenin yonga kısmını genellikle alüminyum bir plaka üzerine ısı geçirgenliği yüksek bir yapıştırıcıyla ısı transferini gerçekleştirmektir.

Uzun Ar-Ge çalışmalarımızda, Tek LED üzerindeki maksimum kılıf sıcaklığı noktasındaki ısının yüksek derecede olması (85o) bunun en hızlı bir şekilde soğutulması gerektiğini ortaya çıkardı. Bu konuda bazı parametreleri analiz etmemiz gerekir.

R=T/Q

T: İki nokta arasındaki sıcaklık farkı

R: Termal Direnç

Q: Güç

Yansıtıcı Materyali: Anodize Alüminyum

Doğada bulunan oksijen alüminyum malzemede ince oksit bir tabaka oluşturur ve bu alüminyum yüzeyde korozyona ve fiziksel hasara yol açar. Bu sebepten dolayı alüminyum yüzeyler kimyasal işlemlerden geçirilerek koruma altına alınır.

Alanod bu işlemi yaparken aynı zamanda yüzey dayanımı ile birlikte yüzeylerde maksimum verimlilik ve düzgün optik dağılımı da en üst seviyede gerçekleştirir.

Elektronik Driver